Terénní sociální pracovník (Praha)

Středisko prevence a léčby drogových závislostí Drop In o.p.s. hledá zaměstnance na pozici terénního sociálního pracovníka.

Nabízíme:

  • zázemí velké organizace s tradicí
  • práci na 0,75 úvazku
  • podpora dalšího vzdělávání
  • 25 dní dovolené
  • flexibilní pracovní doba
  • pravidelné supervize a intervize
  • příspěvek na dopravu a mobilní telefon
  • funkčně komunikující a podpůrný tým

Náplň práce:

  • kontaktní práce s uživateli nelegálních návykových látek
  • distribuce harm reduction materiálu
  • poskytování informací z oblasti bezpečnějšího užívání
  • základní sociální a zdravotní poradenství
  • sociální asistence klientů do kamenných zařízení a spolupráce s nimi
  • monitoring drogové scény
  • administrativa

Požadujeme:

  • věk minimálně 21 let
  • střední vyšší nebo vysokoškolské vzdělání v oboru sociální práce, pedagogika, adiktologie nebo všeobecná zdravotní sestra
  • schopnost spolupráce v týmu, spolehlivost
  • základní orientace v oblasti terénní práce
  • motivaci pro práci s cílovou skupinou
  • dobré komunikační schopnosti bez předsudků
  • odolnost vůči psychické zátěži
  • trestní bezúhonnost
  • řidičský průkaz sk. B výhodou
  • flexibilitu, ochot pracovat o víkendu, a v nočních hodinách
  • účast na pravidelné poradě v týmu každé úterý od 17:00

Místo je vhodné i pro studenta či absolventa SŠ, VOŠ nebo VŠ.

Nástup: září / říjen 2020 Výběrové řízení je tříkolové.

V případě vašeho zájmu je nutné nejprve poslat strukturovaný životopis a motivační dopis (zdůvodnění zájmu, proč jsem vhodným kandidátem, s jakými cílovými skupinami mám pracovní zkušenost) do 31. 8. 2020 emailem na street@dropin.cz, do předmětu napište: VŘ TP DROP IN.

Vybraní uchazeči budou pozváni na 4. 9. 2020 v dopoledních hodinách k ústnímu pohovoru.

Informace o organizaci najdete na www.dropin.cz, veškeré další dotazy směřujte na uvedený email.

Terénní program Drop In o.p.s. Bc. Martin Kocián tel. 733 129 471

e-mail: street@dropin.cz