Terénní sociální pracovník (Trutnov)

Oblastní charita Trutnov (Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi ZVONEK pro rodinu) hledá posilu do svého týmu na pozici terénní sociální pracovník/pracovnice.

Náplň práce:
  • terénní sociální práce pro cílovou skupinu rodiny s dětmi – podpora, pomoc a poradenství v oblasti zaměstnání, bydlení, péče o dítě (doprovody klientů, pomoc při jednání na úřadech a další)
  • aktivizace a podpora rodiny, prevence před sociálním vyloučením
  • individuální práce s klienty
  • spolupráce s návaznými službami a institucemi
  • vedení příslušné dokumentace a další administrativní činnosti
  • podílení se na tvorbě a realizaci projektů

Požadujeme:

  • VOŠ nebo VŠ vzdělání – odbornou způsobilost k výkonu práce sociálního pracovníka dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • znalost zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách
  • způsobilost k právním úkonům, bezúhonnost, zdravotní způsobilost
  • dobré organizační a komunikační schopnosti
  • předpoklady k samostatné i týmové práci
  • kreativitu, časovou flexibilitu, spolehlivost
  • odpovědnost a profesionalitu, ochotu učit se novým věcem a dále se vzdělávat v oboru
  • dobrou uživatelskou znalost práce na PC
  • výhodou: řidičský průkaz skupiny B, praxe v oboru, zkušenosti s terénní sociální prací a s cílovou skupinou

Nabízíme:

  • zaměstnání na hlavní pracovní poměr
  • odpovídající platové ohodnocení
  • flexibilní pracovní dobu
  • zázemí stabilní organizace
  • společensky potřebnou práci, možnost uplatňovat a rozvíjet vlastní nápady
  • profesní podporu (supervizi, metodickou pomoc, intervizi)
  • další profesní i osobnostní vzdělávání
Místo výkonu práce: ORP Trutnov
Předpokládaný termín nástupu: červen 2017

Pro přihlášení do výběrového řízení zašlete strukturovaný životopis a motivační dopis (0,5 A4) nejpozději do 22. 3. 2017 e-mailem na adresu: alena.gorelkova@tu.hk.caritas.cz (do předmětu, prosím, uveďte: ,,Výběrové řízení“) Vybraní uchazeči budou telefonicky nebo e-mailem kontaktováni a pozváni k ústnímu pohovoru. Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici, pokud uchazeči nenaplní očekávání organizace.

e-mail: alena.gorelkova@tu.hk.caritas.cz