Pracovnice v sociálních službách (Praha)

La Strada ČR, o.p.s. přijme novou kolegyni na pozici pracovnice v sociálních službách.

La Strada Česká republika je nevládní nezisková organizace, která působí v oblasti řešení problematiky obchodu s lidmi. Cílem organizace je přispívat k odstranění obchodování s lidmi a vykořisťování a poskytovat podporu a ochranu osobám vykořisťovaným či obchodovaným a také osobám těmito jevy ohroženými.

Vzhledem k tomu, že se jedná o pozici s nočními službami výhradně na ženském azylovém bytě, hledáme na tuto pozici ženu.

Termín nástupu ihned nebo dle dohody

Pracoviště: Praha

Pracovní úvazek:  0,6 -0,8

Pracovní náplň:

Noční služba v azylovém bytě pro ženy v rozsahu 1 až 2 dny v týdnu od 22 do 6 hodin.

  • kontrola a údržba stavu azylového bytu, kontrola dodržování pravidel ubytování a soužití v bytě, řešení konfliktů mezi klientkami
  • vydávání hygienických a úklidových prostředků klientkám
  • povídání s klientkami s cílem sdílení a podpory
  • zapisování zpráv z nočních služeb

Denní služby v poradně organizace v rozsahu 1 až 2 dny v týdnu

  • přímá práce s klienty a klientkami organizace na činnostech vedoucích k začlenění do běžného života (např. hledání práce)
  • doprovázení klientů a klientek na úřady apod., trávení volného času s nimi
  • administrativní práce

Možnost kombinace s prací na SOS lince a navýšení úvazku na 0,8.

Účast na poradách v kanceláři organizace – zpravidla pondělky cca od 12 do 16 hodin.

Účast na supervizích cca 1x za 6 týdnů, příležitostně na vzdělávacích kurzech.

Požadujeme:

  • kvalifikace dle zákona o sociálních službách (§ 116) – pozice je vhodná i pro studentky sociálních oborů v posledním či předposledním ročníku
  • trestní bezúhonnost
  • znalost práce na PC
  • jazykové znalosti výhodou
  • samostatnost, flexibilita
  • psychická odolnost
  • empatie a schopnost vlídné a podpůrné komunikace a současně asertivita a schopnost pevného držení osobních hranic
  • respekt k jedinečnosti každé klientky bez ohledu na etnickou příslušnost, náboženské a politické přesvědčení, ekonomickou situaci a sexuální orientaci
  • důsledné dodržování mlčenlivosti ohledně informací o klientkách a klientech, pracovnících i organizaci.

Nabízíme:

  • práci na DPČ / pracovní smlouvu v rozsahu 0,6-0,8 úvazku
  • 5 týdnů dovolené, 4 dny sick days
  • nástupní plat 16 200 Kč,- hrubého pro úvazek 0,6 + postupné zvyšování platu
  • zázemí renomované organizace
  • zajímavou, dynamickou a smysluplnou práci
  • odborné supervizní vedení
  • možnost rozvoje a dalšího vzdělávání
  • možnost podílet se i na dalších aktivitách společnosti
  • osobní ohodnocení po zkušební době a bonusy, včetně kariérního postupu

V případě zájmu, zašlete nám prosím své CV a motivační dopis do 22. 11. 2021 na lastrada@strada.cz.