Sociální pracovnice azylového domu pro ženy bez domova (Praha)

NADĚJE, pobočka Praha vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici Sociální pracovnice azylového domu pro ženy bez domova = pomocí pravidelných schůzek na základě navázaného vztahu poskytuje pracovnice klientkám potřebnou podporu v rámci řešení různých oblasti jejich života, s cílem stabilizovat je a podpořit je na cestě k zotavení.

Co budeme potřebovat, abyste měla?

  • VOŠ/VŠ pro výkon činnosti sociální pracovnice (obor sociální práce) dle zákona o sociálních službách (obor se sociálním zaměřením)
  • Pozitivní přístup k lidem bez domova, orientaci na podporu a integraci
  • Velká psychická zdatnost – nutností. Práce je často velmi psychicky náročná – část klientek má psychiatrickou diagnózu.
  • Komunikační a vyjednávací schopnosti, trpělivost a chuť neustále hledat a nabízet adekvátní řešení
  • Schopnost pracovat samostatně, ale zároveň sdílet své poznatky a zkušenosti s týmem
  • Inovativního ducha, odhodlání a chuť vnímat věci z více úhlů pohledu
  • Skvělá by byla zkušenost v přímé práci s lidmi bez přístřeší
  • Výhodou budou pracovní zkušenosti z pozice sociálního pracovníka
  • Požadujeme schopnost aktivního řízení (řidičský průkaz B – osobní auto) – příležitostně řízení při nutnosti přepravy klientky např. do zdravotnického nebo jiného zařízení.

Co vám můžeme nabídnout?

  • Práci, která dává smysl, v prostředí zavedené a odpovědné neziskové organizace
  • Pravidelnou supervizi a podporu v dalším vzdělávání
  • Zkušený pracovní tým
  • Pracovní dobu ve všedních dnech (Po-Pá), 8 hodinová pracovní doba
  • Možnost podílet se na rozvoji profesionální pomoci ženám bez domova
  • Nástupní plat 33.600 Kč, zvýšení mzdy po zkušební době a po roce na 36.600 Kč.

Co vás čeká?

  • Budete přímo pracovat s klientkami – motivovat klientky k aktivnímu a samostatnému řešení jejich nepříznivé sociální situace. V rámci sociální práce budete s klientkou zařizovat např. osobní doklady, různé typy sociálních dávek, hledat možnosti ubytování, zdravotní péče, zaměstnání, atd.
  • Společně s klientkou budete vytvářet, aktualizovat a hodnotit její individuální plán.
  • Budete jednat se zájemkyní o službu (ubytování, sociální služby, atd.) a uzavírat Smlouvy o poskytnutí sociální služby.
  • Poskytování a zprostředkování informací a úkonů, které se týkají sociální, zdravotní, občanskoprávní, pracovní, trestní a případně jiné související problematiky.
  • Povedete záznamy o průběhu poskytování sociální služby.
  • Budete jednat s příslušnými úřady a dalšími subjekty ve prospěch klientek, které v případě potřeby osobně na úřad doprovázíte.
  • Budete klientkám oporou v jejich složité životní situaci.
  • V případě krátkodobé nepřítomnosti kolegyně (pracovnice v sociálních službách) budete tuto kolegyni zastupovat a zajišťovat praktický provoz střediska.

Další informace:

  • Nástup září 2022 – zástup za mateřskou/rodičovskou dovolenou
  • Bližší informace: https://nadeje.cz/praha/phadvrsovice
  • Další benefity: 5 týdnů dovolené, výhodný mobilní tarif od Vodafone pro zaměstnance i celou rodinu, karta MultiSport pro zvýhodněné sportování nebo wellness

V případě zájmu zasílejte, prosím, emailem reakce pouze s aktuálním životopisem a motivačním dopisem.

Vybrané uchazečky, které budou dle životopisu a motivačního dopisu nejlépe splňovat naše představy, oslovíme a pozveme na osobní pohovor.

NADĚJE, Petra Svobodová

Tel. 770 183 580, email: Petra.svobodova@nadeje.cz