Sociální pracovník – case manager (Brno)

Renadi o.p.s. hledá posily. Do našeho týmu hledáme člověka na pozici sociální pracovník/case manager. Jsme rozmanitá organizace a tým terapeutů, psychologů, sociálních pracovníků a socioložky. Hledáme někoho, kdo rád pracuje v týmu a je otevřený novým věcem.

Popis pracovní pozice:
  • Odborné sociální poradenství a sociální práce v neziskové organizaci
  • Pomoc a podpora je směrována cílové skupině osob, která řeší témata spojená s užíváním alkoholu, návykovými léky a gamblingem (včetně dětí)
  • Pracujeme s lidmi abstinenčně orientovanými, ambivalentními, ale respektujeme i ty, kteří volí cestu kontrolovaného pití (tzv. Moderate drinking)
  • Mimo to nabízíme našim klientům i další Harm-reduction přístupy

Náplň práce:

  • Přímá práce s klienty, s příbuznými, s rodinami. Individuální plánování a provázení klienta, vedení dokumentace
  • Navazování vztahů a spolupráce s institucemi a pomáhajícími organizacemi
  • Spolupodílení se na vytváření koncepce služeb a jejím rozvoji
  • Třetinu úvazku tvoří práce spojená s chodem pracoviště

Požadavky:

  • vyšší odborné nebo VŠ vzdělání v souladu se zákonem 108/2006 Sb. o sociálních službách
  • praxe v pomáhajících profesích
  • kurzy v oblasti sociální práce a adiktologie výhodou
  • zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost
  • výborné komunikační dovednosti
  • schopnost pracovat v týmu
  • snaha o reflexi nových i tradičních metod sociální práce
  • respekt k odlišnostem lidí, partnerský přístup
  • orientace na kvalitu práce, pro klientský přístup
  • otevřenost k abstinenčně orientovanému přístupu i Harm-reduction přístupům

Nabízíme:

  • supervize, intervize
  • zaškolení v oblasti adiktologie a Harm-reduction
  • partnerský, respektující přístup
  • pracovní smlouva na 1 rok s možností prodloužení
  • navýšení mzdy po zapracování
  • participativní management v organizaci
  • podpora při vzdělávání
  • možnost učit se a vytvářet nové věci
  • podporující tým
  • 5 týdnů dovolené; 4 sick days

Nástup je možný hned, výše úvazku 0,6 – 1,0 HPP. Platové ohodnocení 12.500 – 21.000,- Kč nástupní, po zácviku navýšení na 22.000,- Kč (při úvazku 1,0).

Své životopisy zasílejte na e-mail lucie.chvalova@renadi.cz do 12.3.2018 (předpokládané datum výběrového řízení je 20.3.2018). Vedle motivačního dopisu nám prosím pošlete pár řádků o tom, jak uvažujete o závislosti na alkoholu, hazardních hrách a lécích. Do 16.3. budeme uchazeče informovat, kdo je pozvaný k osobnímu pohovoru. Kontaktní osoba: Mgr. Lucie Chválová, lucie.chvalova@renadi.cz; 605 329 892.

e-mail: lucie.chvalova@renadi.cz
web: https://www.jobs.cz/rpd/1271952914/?rps=202