Sociální pracovník/ce integračního programu (Ústí nad Labem)

Správa uprchlických zařízení MV hledá vhodného kandidáta pro své poradenské pracoviště v Ústí nad Labem

Požadujeme:

VOŠ nebo VŠ vzdělání sociálního směru
prokazatelná odborná způsobilost dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách podmínkou!
organizační schopnosti a multikulturní toleranci
charakterové vlastnosti: vyzrálá a stabilní osobnost, pozitivní a přesvědčivá komunikace, proaktivní přístup, bezproblémová zdravě asertivní osobnost, samostatnost, týmový hráč
komunikativní znalost angličtiny a/nebo ruštiny
dobrou znalost práce s PC
ŘP skupiny B s praxí – zkušený řidič
dobrou praktickou znalost systému sociálního zabezpečení
prokazatelnou praxi v poradenské oblasti
Náplň práce:

zajišťování sociálně-právního poradenství cizincům s udělenou mezinárodní ochranou (integrační program)
provázení a mentoring klienta v procesu integrace, vytváření individuálních integračních plánů
jednání s úřady práce, zdravotnickými zařízeními, místní samosprávou a nestátními neziskovými organizacemi, se školskými zařízeními a dalšími vzdělávacími institucemi, v případě potřeby i doprovody klientů
zajišťování praktických aspektů integračního procesu:
vyhledávání nabídek bytů a sjednávání prohlídek bytů, jednání s realitními agenturami (nebo majiteli), společné čtení smluv a asistence při všech dalších úkonech vedoucích k přechodu z institucionálního bydlení k soukromému
koordinace vybavování domácností nábytkem a spotřebiči, sjednávání rekvalifikačních a dalších kurzů, nostrifikací dokumentů, doučování apod.
hledání vhodného zaměstnání s využitím nabídek volných pracovních míst
registrace na Úřadu práce, pomoc s přístupem k dávkám sociálního zabezpečení (státní sociální podpora a pomoc v hmotné nouzi)
průběžné vedení přehledů a výkaznictví, vedení případových spisů, kvalitní komunikace s centrálou a subjekty činnými na poli integrace.
zprostředkovávání návazných služeb
Nabízíme:

zajímavou, odpovědnou a samostatnou práci v multikulturním prostředí
platové zařazení PT 10 dle NV 564/2006 Sb.
osobní ohodnocení, při dobrých výsledcích pracovní odměny
další zaměstnanecké výhody (FKSP, možnosti dalšího vzdělávání a seberozvoje)
zázemí stabilní organizace včetně podpory ze strany dalších odborných úseků (ekonomické, právní atd.)
Místo výkonu práce:

samostatná kancelář v poradenském místě, ale i na dalších místech v rámci celého území kraje
Nástup: po domluvě

Pracovní poměr: na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení na dobu neurčitou

e-mail: jvytiska@suz.cz
web: http://www.jobs.cz/rpd/1169202782/?rps=202