Sociální pracovník / kontaktní pracovník – Renarkon, o.p.s. (Frýdek – Místek)

Popis pozice

Služba je poskytována uživatelům návykových látek a osobám ohroženým nelátkovou závislostí. Nabízíme také poradenské služby rodinným příslušníkům, osobám blízkým a široké veřejnosti, kteří jsou touto situaci ohrožení.

Požadujeme:

  • Minimálně vyšší odborné vzdělání pro výkon povolání sociálního pracovníka dle § 110 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách.
  • Trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost.
  • Orientaci v sociální oblasti a znalost závislostní problematiky.
  • Schopnost týmové i samostatné práce.
  • Zadané úkoly plnit včas a správně.
  • Kreativně přistupovat k práci, přinášet nové nápady, podílet se na rozvoji služby a s tím spojená osobní zralost.
  • Ochota pracovat na vlastním růstu a motivaci pro další vzdělávání a rozvoj.
  • Výborné komunikační dovednosti spojené s respektem a adekvátní komunikaci s cílovou skupinou.
  • Schopnost sebereflexe.

Výhodou:

  • Psychoterapeutický výcvik, případně další kurzy.
  • ŘP skupiny B.
  • Časová flexibilita.

Nabízíme:

Pružná prac.doba, stravné, týden dovolené navíc, sickdays, možnost dalšího vzdělávání

Náplň práce:

Mezi hlavní náplň během kontaktních dnů patří Harm Reduction aktivity a kontatkní práce.

Společně s klienty se zaměřujeme zejména na tyto oblasti jejich života abstinence, práce, bydlení, vztahy, volný čas, finance, zdraví, sociální a trestně-právní oblast a další.

Pracovní dny Po, St, Pá – kontaktní dny (8-16 hod.) Út, Čt poradenské dny dle objednávek až do 18 hod.

Motivační dopis a profesní životopis zasílejte do 10. 3. 2023 na e-mail: vedkpcfm@renarkon.cz.

Do motivačního dopisu prosím odpovězte na otázku: Jak rozumíte pojmu kontaktní práce?

Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu přijímacímu pohovoru, které bude dvoukolové. Předpokládaný termín výběrového řízení: 14.3. a 16.3. 2023. Druhé kolo se bude konat v nadcházejícím týdnu. Předpokládaný nástup: duben.