Sociální pracovník (Kutná Hora)

Oblastní charita Kutná Hora hledá sociálního pracovníka/sociální pracovnici do služby pro osoby bez přístřeší – Středisko Duhové Atrium.

Náplň práce:
  • výkon odborné sociální práce v ambulantní poradně a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi v sociálně vyloučených lokalitách
  • poskytování poradenství v oblastech sociálních systémů, vzdělání, speciálně v dluhové problematice
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • pomoc při aktivizaci uživatelů služeb, při obnovení nebo upevnění jejich kontaktu s přirozeným sociálním prostředím
  • zprostředkování navazujících služeb
Požadavky:
  • VOŠ nebo VŠ vzdělání dle požadavku zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách podmínkou, nebo aspoň rekvalifikační kurz pracovníka v sociálních službách
  • trestní bezúhonnost
  • schopnost pracovat s lidmi ze sociálně vyloučených lokalit
  • dobrá orientace v dávkách státní sociální podpory a sociální péče, v právním systému
  • orientace v odborném poradenství a předchozí praxe či zkušenost s prací v neziskovém sektoru velkou výhodou
  • časová flexibilita, vysoká odolnost vůči stresu
  • ztotožnění se s posláním organizace
  • schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
  • výborné organizační a komunikační schopnosti
  • řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič výhodou
Nabízíme:
  • zaměstnání na plný úvazek (je možné se domluvit i na zkráceném úvazku) – pracovní poměr na dobu určitou na 1 rok (poté možnost dalšího prodloužení)
  • smysluplnou, tvůrčí práci v zajímavém oboru
  • přátelský kolektiv
  • zaškolení, získání nových zkušeností při spolupráci s ostatními zaměstnancidobré pracovní zázemí, prostor pro seberealizaci
  • možnost dalšího vzdělávání, supervize
  • pracovní doba: flexibilní (závislá na otevírací době služeb)
  • mzdové ohodnocení odpovídající zkušenostem a praxi
Místo výkonu práce je Kutná Hora, a sociálně vyloučené lokality Kutnohorska

Pokud Vás tato pracovní nabídka oslovila a splňujete požadovaná kritéria, zašlete strukturovaný životopis společně s motivačním dopisem na adresu: personal.charita@kh.cz. Do předmětu uveďte ,, Výběrové řízení – sociální pracovník – služby pro osoby bez příštřeší – Středisko Duhové Atrium”.

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozváni k ústním pohovorům (termín bude upřesněn). Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.