Sociální pracovník ve vyloučených lokalitách (Kutná Hora)

Oblastní Charita Kutná Hora hledá sociálního pracovníka pro práci v sociálně vyloučených lokalitách.

Nástup: březen 2014, případně dle dohody
Pracovní poměr: na dobu určitou do 31. prosince 2014, s možností prodloužení o další rok
Pracovní úvazek: 1
Místo výkonu práce: Kutnohorsko, sociálně vyloučené lokality
Pracovní doba: 8:00 – 16:30

Vzdělání:
– splnění odborné způsobilosti pro výkon povolání sociálního pracovníka dle zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách
-nebo alespoň splnění odborné způsobilosti pro výkon povolání pracovníka v sociálních službách (tzn. akreditovaný rekvalifikační kurz pracovník v sociálních službách)

Náplň práce:
– výkon odborné sociální práce v ambulantní poradně, ale i v terénu v přirozeném prostředí uživatelů služeb, v sociálně vyloučených lokalitách
– poskytování poradenství v oblastech sociálních systémů, vzdělání, speciálně v dluhové problematice
– pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
– pomoc při aktivizaci uživatelů služeb, při obnovení nebo upevnění jejich kontaktu s přirozeným sociálním prostředím
– zprostředkování navazujících služeb

Požadavky:
– trestní bezúhonnost
– schopnost pracovat s lidmi ze sociálně vyloučených lokalit
– dobrá orientace v dávkách státní sociální podpory a sociální péče, v právním systému
– orientace v odborném poradenství výhodou – předchozí praxe či zkušenost s prací v neziskovém sektoru velkou výhodou
– časová flexibilita, vysoká odolnost vůči stresu
– aktivní a vyrovnaná osobnost se sociálním cítěním
– ztotožnění se s posláním organizace
– schopnost samostatné práce i týmové spolupráce
– výborné organizační a komunikační schopnosti
– řidičský průkaz skupiny B
– aktivní řidič výhodou

Nabízíme:
– smysluplnou, tvůrčí práci v zajímavém oboru
– zaškolení, získání nových zkušeností při spolupráci s ostatními zaměstnanci
– dobré pracovní zázemí, prostor pro seberealizaci
– možnost dalšího vzdělávání, supervize
– odpovídající mzdové ohodnocení

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete váš životopis společně s motivačním dopisem (např. proč jste vhodným kandidátem) a prohlášením uchazeče v následujícím znění: „Poskytnutím svých osobních údajů pro přihlášku do výběrového řízení dávám ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, souhlas k jejich zpracování.“ na email: personal.charita@kh.cz.

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozváni k ústním pohovorům, které se uskuteční v průběhu února (termín bude upřesněn). Bližší informace: Mgr. Petra Zítová, vedoucí Střediska Racek, tel: 733 755 970, Mgr. Monika Moudrá, personalistka, tel: 731 405 538.

e-mail: personal.charita@kh.cz
web: http://kh.charita.cz/