Sociální pracovník/pracovnice SAS (Brno)

Brněnská organizace Ratolest vyhlačuje výběrové řízení na pozici sociální pracovník/pracovnice v sociálně aktivizašním programu pro rodiny s dětmi.

Jde o pracovní poměr na 1,0 úvazek. Nástup duben 2015.

Náplň práce:

Případová práce s rodinou nacházející se v obtížné životní situaci, především terénní formou, zaměřená na sanaci rodiny s cílem eliminovat vlivy ohrožující zdravý vývoj dítěte, včetně vedení příslušné dokumentace.
Případová práce obsahuje zejména poradenství pro rodiče i děti, komunikaci s pracovníky OSPOD a dalšími spolupracujícími subjekty, nácviky konkrétních situací např. hospodaření v domácnosti, doprovod na úřady, pomoc s listinami, pomoc při výchovných obtížích atd.

Požadujeme:

– VOŠ či VŠ vzdělání sociálního směru (dle zákona 108/2006 Sb. o sociálních službách, příp. dosažení požadovaného vzdělání do 4 měsíců po nástupu),
– předchozí praxi na pozici sociálního pracovníka v oblasti práce s rodinou min. 1 rok,
– znalost systému poskytování sociální péče v Brně,
– znalost Standardů kvality sociálních služeb,
– vysokou motivaci a příjemné vystupování,
– uživatelskou znalost práce na PC,
– trestní bezúhonnost,
– schopnost práce v týmu a otevřené komunikace,
– ochotu učit se novým věcem a časovou flexibilitu (občasná práce o víkendu),
– vysokou osobní zodpovědnost,
– respekt k dobrovolnické práci (zkušenost s dobrovolnictvím výhodou).

Nabízíme:

– dynamickou, kreativní a smysluplnou práci,
– motivovaný tým lidí,
– příležitosti k dalšímu vzdělávání a osobnostnímu růstu,
– prostor pro seberealizaci a uplatnění nových nápadů,
– supervizi a odborný dohled,
– zázemí v organizace s dlouholetou praxí,
– nástupní plat 13 000 – 15 000 Kč (podle vzdělání a délky praxe), osobní ohodnocení, možnost mimořádných finančních odměn dle výkonu

Nutnou podmínkou k zařazení do výběrového řízení je zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu (proč si myslíte, že jste vhodný kandidát, zkušenosti v oboru, s cílovou skupinou apod.) nejpozději do 27. 2. 2015 na e-mail: sandra.smidova@ratolest.cz

Kontaktní osoba: Sandra Šmídová, DiS. Mob. 608 563 977 tel. 545 243 839

Vybraní uchazeči budou kontaktováni e-mailem či telefonicky, aby se dostavili k osobnímu pohovoru, který se uskuteční dne 5. 3. 2015.

Organizace si vyhrazuje právo vyhlásit nové výběrové řízení v případě, že nevybere vhodného kandidáta.

e-mail: sandra.smidova@ratolest.cz