Terénní pracovnice / pracovník (Praha)

Člověk v tísni, o.p.s. hledá terénní pracovnici / pracovníka pro rodiny s dětmi na pobočku v Praze.

Charakteristika pozice:

Do našeho týmu hledáme novou kolegyni/kolegu na pozici terénní pracovnice/pracovníka. V rámci registrované sociální služby Terénní programy spolupracujeme s rodinami s dětmi, které bydlí v bytech pro osoby v sociální tísni na území hl. m. Prahy. Cílem služby je poskytnout podporu při udržení si bydlení a zlepšení celkové situace klientek/klientů. Věříme, že bydlení je pro další zlepšení celkové životní situace základ. Ve své práci vycházíme z principů Housing First.

Setkávání s rodinou probíhá od nastěhování do bytu, převážně v domácnosti, spolupráce je dlouhodobá a intenzivní dle potřeb klientek/klientů. V rámci jednoho úvazku lze doprovázet cca 8-10 rodin. Snažíme se ptát a naslouchat, ceníme si, když vybudujeme takovou důvěru, že můžeme sdílet s klientkami/klienty jejich radosti i trápení, jsme pro klientky/klienty tam, kde nás potřebují a respektujeme jejich vlastní rozhodnutí.

Plat: nástupní 28.000,- Kč (po zaškolení s osobním ohodnocením až cca 31.500,- Kč, v případě zkušeností v oboru až 34.000,- Kč)
Místo: kancelář na Praze 5 a Praze 8
Typ úvazku: 0,6 – 1,0
Nástup: listopad 2022 nebo dle domluvy
Pracovní úvazek: HPP

Náplň práce:

  • pomoc při udržení bydlení
  • poradenství v oblasti dávek a další sociální poradenství
  • pomoc při komunikaci s úřady a dalšími institucemi
  • pomoc při řešení finančních potíží, především dluhů
  • pomoc se získáním informací a orientace v jejich situaci
  • zprostředkování návazné pomoci
  • vedení klientské databáze

Vypadá to složitě? Ve všech otázkách nové pracovnice/pracovníky zaučíme a pomůžeme proniknout do této zajímavé problematiky.

Jak to u nás chodí:

Práci chceme dělat a děláme poctivě, protože věříme, že má smysl. Nepotřebujeme k tomu však píchačky, ani přísného šéfa/šéfku. Rozvrh práce je u nás zčásti možné uzpůsobit a není tak problém být naším zaměstnancem a zároveň rodičem. Věříme v samostatnost a schopnosti našich pracovnic/pracovníků. Jsme si zároveň vědomi, že potřebují podporu a také ji dokážeme zajistit.

Co od Vás očekáváme?

  • splněná kvalifikace pracovníka v sociálních službách nebo chuť si vzdělání doplnit
  • umění vést rozhovor a navázat vztah, budování vzájemné důvěry s klienty / klientkami
  • respektující a partnerský přístup
  • nadšení pro věc a ochota dále se vzdělávat
  • samostatnost, zodpovědný a aktivní přístup
  • schopnost pracovat v týmu
  • psychická odolnost
  • znalost práce na PC – Microsoft Office
  • trestní bezúhonnost

Výhodou ale ne nutnou podmínkou je:

  • VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona č.108/2006Sb.
  • zkušenost s přímou prací
  • orientace v systému dávek státní sociální podpory a hmotné nouze
  • orientace v problematice předlužení
  • orientace v síti sociálních služeb v regionu

Co nabízíme?

  • zázemí velké neziskové organizace s mezinárodní působností
  • smysluplné pracovní uplatnění
  • svobodné a přátelské pracovní prostředí, spolupracující tým
  • podporu v podobě supervize a metodického vedení a průběžného odborného vzdělávání
  • možnost dalšího vzdělávání a studijního volna
  • 5 týdnů dovolené, sick days
  • služební notebook a telefon, příspěvek na dopravu

V případě zájmu o tuto pozici zašlete prosím svůj strukturovaný životopis a motivační dopis, kde se zejména věnujte těmto otázkám: V čem vidíte svůj přínos pro tuto práci a v čem své rezervy? Jaká je vaše motivace pracovat právě s rodinami?

Případné dotazy uveďte v odpovědním formuláři.

K ústnímu pohovoru budou pozváni pouze vybrané kandidátky/kandidáti. Výběrové řízení bude probíhat průběžně podle pořadí došlých nabídek, může být ukončeno i před uvedeným datem, po naplnění požadovaných pozic.

Oznámení o negativním výsledku zasíláme pouze elektronicky. Člověk v tísni o.p.s. si vyhrazuje právo prodloužit výběrová řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazečky/uchazeči nenaplní očekávání organizace.