Vedoucí úseku sociální práce/metodik sociálních služeb (Brumovice)

Správní rada Diakonie ČCE – střediska BETLÉM vyhlašuje výběrové řízení na místo:

Vedoucí Úseku sociální práce/metodik sociálních služeb

Místo výkonu práce: Sociální terapeutické centrum Radost, Brumovice č.p. 242, 691 11 Brumovice + další zařízení sociálních služeb v ORP Hustopeče a ORP Hodonín

Předpokládaný nástup: od 1. prosince 2023, popř. později dle dohody.

Náplň práce:

  • Metodické vedení sociálních služeb, sledování aktuální legislativy a trendů v sociální práci a v poskytování soc. služeb
  • Systematická práce s metodikami jednotlivých služeb včetně jejich revizí
  • Odpovědnost za plnění standardů kvality sociálních služeb, kontrola kvality poskytovaných sociálních služeb
  • Kontakt s externími odborníky a konzultanty, prezentace sociálních služeb střediska na odborných grémiích, apod.

Požadavky na uchazeče:

  • Vzdělání splňující kvalifikační požadavky na pozici sociálního pracovníka (tj. min. Bc. se zaměřením na soc. politiku a soc. práci, popř. další obory dle § 110, odst. 4, zákona č. 108/2006 Sb.)
  • Doložitelná předchozí praxe v sociálních službách min. 5 let
  • Výhodou je praxe u více poskytovatelů, v různých typech soc. služeb
  • Znalost problematiky sociálních služeb (nejen podle zákona č. 108/2006 Sb.)
  • Velmi dobrá uživatelská znalost práce na PC
  • Aktivní řidič-řidička (ŘP skupiny “B“)
  • Zkušenost s lidmi se zdravotním postižením a seniory výhodou
  • Bezúhonnost dle § 79, odst. 2 zákona č. 108/2006 Sb.

Další předpoklady uchazečů:

  • Osobnostní zralost, psychická stabilita
  • Organizační a praktické schopnosti
  • Komunikativnost a flexibilita, schopnost týmové spolupráce
  • Schopnost systematické práce s texty, schopnost “číst paragrafy” a rozumět jim
  • Ochota řídit se Etický kodexem a Hodnotami Diakonie ČCE a akceptovat obecné křesťanské hodnoty

Nabízíme:

  • Smysluplná práce ve stabilní organizaci – HPP na 1,00 úvazek
  • Mzda od 40.000 Kč
  • 5 týdnů dovolené
  • Po zapracování možnost kariérního růstu
  • Zvýhodněné stravování na pracovišti
  • Služební notebook a mobilní telefon
  • Příspěvek na volný čas (Flexi pass card)

Přihlášku do výběrového řízení včetně všech požadovaných příloh je třeba odeslat nejpozději do neděle 5. listopadu 2023 do 24.00, a to výhradně elektronicky (tj. formou emailu s přílohami ve formátu PDF nebo Word) na emailovou adresu personalistypersonalista@betlem.org,

  • Strukturovaný životopis
  • Motivační dopis (proč se ucházím právě o toto místo)
  • Kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (sken)
  • Kopie dokladů o dalším vzdělání a absolvovaných kurzech (sken)
  • Uvedení kontaktů, na kterých je možné vyžádat si reference o předchozí praxi v sociálních službách

Do předmětu emailu uveďte „Vedoucí Úseku sociální práce/metodik sociálních služeb“.

Bližší informace na webu www.betlem.org nebo na čísle 739 221 390.