Sociální pracovnice / pracovník Naděje (Praha)

NADĚJE, pobočka Praha vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici Sociální pracovník/pracovnice nízkoprahových služeb pro lidi bez domova – terénní program = přímo v terénu (v ulicích Prahy) poskytuje pracovník osobám potřebnou podporu v rámci řešení různých oblasti jejich života, s cílem podpořit ho na cestě k zotavení. Každý den přinese něco nového. Někdy je to doprovod nebo převoz do zdravotnického zařízení, jindy vyřizování občanky a sociálních dávek. Pravidelně poskytuje poradenství osobám bez domova, monitoring a cílené vyhledávání osob bez domova.

Co budeme potřebovat, abyste měl/a?

  • Komunikační a vyjednávací schopnosti
  • Trpělivost a chuť neustále hledat a nabízet adekvátní řešení
  • Schopnost pracovat samostatně, ale zároveň sdílet své poznatky a zkušenosti s týmem
  • Inovativního ducha, odhodlání a chuť vnímat věci z více úhlů pohledu
  • Skvělá by byla zkušenost v přímé práci s lidmi bez přístřeší
  • Řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič (občasné řízení dodávky v Praze)
  • Odpovídající vzdělání na profesi sociálního pracovníka dle zákona o sociálních službách – VOŠ/VŠ sociálního oboru
  • A hlavně byl/a zapálený/á pro věci, zvídavý/á a byl/a stejně jako my, přesvědčený/á, že mít zázemí není žádný luxus, ale základní lidská potřeba

Co vám můžeme nabídnout?

  • Práci, která dává smysl v prostředí přátelském, plném humoru a pochopení.
  • Pravidelnou supervizi a podporu v dalším vzdělávání
  • Pracovní dobu ve všedních dnech (Po-Pá), 8 hodinová pracovní doba

Co vás čeká?

  • Budete zajišťovat provoz mobilní terénní služby
  • Budete poskytovat podporu lidem bez domova, kteří žijí v neuspokojivých podmínkách, které nejsou schopni řešit vlastními silami
  • Budete doprovázet klienty (lidi bez domova) na jednání s úřady, do zdravotnických zařízení, do ubytovacích zařízení, atd.
  • Budete klientům dopomáhat s vyřízením dokladů, sociálních dávek, ubytování
  • Zapojíte se do vyhledávání a monitorování lokalit, kde se lidé bez domova zdržují

Více informací: https://www.nadeje.cz/praha/phpomocvulicich

Další informace:

  • Nástup dle dohody.
  • Práce v 8 hodinových denních směnách ve všedních dnech – pondělí až pátek, 8.00 – 16.30.
  • Nástupní plat 33.900 Kč (po zkušební době 34.900 Kč, po roce 36.900 Kč).
  • Pět týdnů dovolené.
  • MultiSport karta na zvýhodněné sportování či wellness.
  • Partnerský tarif Vodafone pro zaměstnance i rodinné příslušníky.
  • Možnost podílet se na rozvoji profesionální pomoci lidem bez domova.

V případě zájmu zasílejte, prosím, reakce pouze s aktuálním životopisem a motivačním dopisem.

Vybrané uchazeče, kteří budou dle životopisu a motivačního dopisu nejlépe splňovat naše představy, oslovíme a pozveme na osobní pohovor.