Sociální pracovník (Mělník)

Fokus Praha hledá sociálního pracovníka do Komunitního týmu Mělník – volnočasové a pracovní aktivity. Práce bude zahrnovat pracovně rehabilitační část (sociálně terapeutická dílna) a volnočasovou část (sociálně aktivizační služba), které se budou vzájemně doplňovat.

Pracoviště bude v Mělníce.
Předpokládaný nástup: jaro 2016

Náplň práce:

Cílovou skupinou programu dospělí lidé s duševní nemocí. Cílem služby je poskytnout uživatelům zázemí, kde budou moci získat či udržet se dovednosti, sebedůvěru a sociální kontakty tak, aby mohli žít co nejvíce běžným způsobem života.

Požadujeme:
  • Kvalifikaci sociálního pracovníka dle zák. 108/2006
  • Schopnost kreativního přístupu k práci
  • Všestrannost a ochotu učit se nové věci
  • Dobré komunikační schopnosti
  • Osobnostní vyrovnanost a odolnost vůči stresu
  • Základní PC dovednosti
  • Trestní bezúhonnost
  • Věk minimálně 21 let.
Preferujeme:
  • Zkušenost z práce s dlouhodobě duševně nemocnými
  • Zkušenost s tvorbou metodik
  • Aktivního řidiče
  • Zručnost a technickou zdatnost

Nabízíme:

  • Práci v respektované organizaci v prostředí menšího přátelského týmu
  • Práci pod supervizí a možnost dalšího vzdělávání
  • Prostor pro realizaci vlastních nápadů
  • Mzdu odpovídající tabulkovému platu ve státní správě
Jedná se o práci na 1,0 úvazek.

Vaší prací bude např.:
  • Individuální i skupinová spolupráce s uživateli
  • Podíl na zabezpečení provozu služby
  • Tvorba rozmanitého programu služby
  • Spolupráce na vytváření koncepce služby
  • Klientská administrativa

Na email: fokus@fokus-praha.cz zašlete životopis a motivační dopis.

Součástí výběrového řízení může být v jeho pokročilejších fázích i praktická část.