Online psychologické poradenství pro pracovníky v resortu práce a sociálních věcí

Odborný tým profesionálních psychoterapeutů a krizových interventů ze Sociální kliniky a Českého institutu biosyntézy, kteří spolupracují s Ministerstvem práce a sociálních věcí, nabízí pomoc formou online poradenství.

Vlivem situace se tito profesionálové – dobrovolníci snaží najít východisko pro všechny, kteří se kvůli pandemie ocitli na své problémy sami. Poradenství je pro všechny zaměstnance sociálních služeb, sociální pracovníky, pečující i provozní personál, management a úředníky, ale také pro lidi, kteří pečují o své blízké v domácím prostředí a jsou tak denně vystaveni riziku nákazy. Tuto službu také mohou využít lékaři a zdravotníci, učitelé, hasiči a policisté a také hygienici.

Služba je nabízená bezplatně a běžná délka konzultace je 45 minut. Formu lze volit dle preference. V nabídce je prozatím telefon, Skype a WhatsApp, taktéž je možnost zvolit anonymní kontakt. Odborníci doporučují jednu až tři konzultace týdně.

Služba funguje na základě vyplnění dotazníku, díky kterému vás koordinátorka e-mailem propojí s terapeutem. Časové možnosti se stanovují dle terapeutových možností.

Tuto mimořádnou činnost poskytuje Sociální klinika na své vlastní náklady. Pro více informací  se můžete podívat na web Sociální kliniky.

 Michaela Horváthová,
redaktorka časopisu Sociální práce/ Sociálna práca